Ezen a héten néhány fejlesztő mesekönyvről írok, ami egyaránt lehet érdekes kicsiknek és nagyoknak.
Fráter Erzsébet: Mesés növények, növényes mesék
Az írónő rengeteg különleges mesét gyűjtött össze a világ minden tájáról, ami ismerteti a különböző növények eredettörténetét. A történet alatt pedig az adott növény rövid botanikai leírása is megtalálható, így egyaránt élvezhető minden korosztálynak.
A könyv egész oldalas, színes képekkel illusztrált. Tényleg egy nagyon igényes kiadványról van szó. Mindenkinek ajánlom, aki valamilyen különlegesebb mesekönyvre vágyik vagy érdeklődik a botanika iránt.
Fráter Erzsébet: Erzsébet királyné esete a rozmaringgal és más növényes mesék
Az előző könyv folytatása még több érdekes történettel és legendával.
Farkas Róbert: Első könyvem az univerzumról – Hogyan születnek a csillagok?
Ez az első igazán tudományos mesekönyv a témában. A szerző eredetileg a saját kislányának kérdéseire próbált válaszolni az univerzummal kapcsolatban és ebből született meg végül ez a könyvsorozat, melynek ez az első kötete.
Hiánypótló a maga nemében, először angolul jelent meg közösségi finanszírozással és csak aztán jött a magyar verzió. A gyerekek nyelvén magyarázza el a dolgokat, de a lapok alján plusz infókkal szolgál a felnőtteknek is.
Ez a könyv is szép, színes illusztrációkkal van tele, úgyhogy az érdekességen túl szemgyönyörködtető is. A következő kötet március elején jelenik meg és a fénysebességről fog szólni.
Köszönöm, hogy elolvastad! :)