kép forrása: blog.hellomagazine.com
Lisa Jewell brit írónő könyveivel még a tinikorom végén találkoztam először, amikor még nem téma, hanem borító alapján választottam olvasnivalót. A szokásos lányregényeken már túl voltam, de a klasszikusok borzasztóan untattak. Kerestem valamit, amit szívesen olvasnék. Az egyik karácsonyi ajándékválasztós körutamon futottam bele a Ralph bulija színes fedőlapjába. Tetszett a borító és izginek tűnt a könyvismertető a hátulján. Még a vaskosabb könyvektől való viszolygásomat is félretettem, mert annyira vonzott a könyv.
A sok mellényúlás után végre megtaláltam, amit kerestem!:)
Addig azt gondoltam, hogy a csajos könyvek mindegyike csöpögős és ugyanarra az alapreceptre épít. Fiú meg lány, találkozás, félreértés, bonyodalom, könnyek, kibékülés…aztán ennyi és mindenki boldog. Csak én nem, mert engem ez nem köt le.
Szóval a Ralph bulija új fejezetet nyitott az életemben. Most belelapoztam és úgy tűnik annyira tetszett, hogy az első oldalra nyomtam egy szájfényes puszit is. :D Erre eddig nem emlékeztem… :)
Ám azt senki nem mondta, hogy „ Álljunk csak meg egy pillanatra, hiszen alig ismeritek egymást, nem gondoljátok, hogy elsietitek a dolgot? „ Senki nem viselkedett felelősségteljesen. Szánalmas volt ez a kétségbeesett izgalomkeresés – „ Óóó, csodálatos, valaki megházasodik, ez hoz egy kis változatosságot az én unalmas életembe, ugyan, kit érdekel, ha ők életük legnagyobb hibáját készülnek elkövetni. „ Jézusom!
Valaki a kezébe nyomott egy pohár pezsgőt, és ő gondolkodás nélkül felhajtotta.
A házibarát részlet
Az írónő stílusa nagyon közvetlen, könnyen olvasható, nem használ nagy szavakat és kerüli az émelyítő szerelmi jeleneteket. Persze van benne szerelmi szál, meg minden, ami ezzel jár, de nem zavaróan. Nem érzi közben azt az ember, hogy most baromira máshol lenne, mert ez már nagyon nem tartozik rá.
Van mondanivalója, ezért nem kényszerül arra, hogy a szöveget kitöltse üres fecsegéssel. Olvasás közben többször elfelejtettem, hogy ki kivel akar összejönni, mert annyira jól megfog bizonyos élethelyzeteket, amik velem is előfordulnak. Tényleg egy történetet mond el, nem csak az olvasó szimpátiájára vagy érzelmeire utazik.
A karakterek ki vannak dolgozva, az eseményeknek van közük egymáshoz és a könyveken érezhető, hogy nem futószalagon íródtak.
kép forrása: independent.co.uk
Megdöbbenve értette meg, hogy valamikor az eltelt idő folyamán ők is beálltak azoknak a szörnyű középkorú pároknak a sorába, akik a semmibe révedő tekintettel, némán ülnek éttermekben, kocsmákban és közben forr bennük az elfojtott gyűlölet, neheztelés, akik az idők végezetéig együtt maradnak és csak nyelnek, nyelnek, mert egyik félben sincs annyi bátorság, hogy felálljon és kilépjen a kapcsolatból, akik egyszerűen nem törődnek többé egymással.
Ralph bulija részlet
Sajnos magyarul csak 5 könyve jelent meg, de a fordítás nagyon jó lett. Azért még reménykedem, hogy valamelyik kiadó felfedezi és új magyar kiadások születnek.
Megpróbálta elképzelni, ahogy az anyja körbejár gyönyörű lakásában, egyenként odalép minden vendéghez, a szemét nyomkodja zsebkendőjével, és szivacsként szívja magába a figyelmet és az együttérzést. Gaynek valóságos rajongói klubja volt Torringtonban. Egyesek azt hitték, hogy egy földre szállt angyal. Egyesek elhitték, hogy „az egész élete egy tragédia”.
15 perc hírnév részlet
Mindenkinek ajánlom, aki unja már az elcsépelt romantikus történeteket és valami őszintére és szemfelnyitósra vágyik!
Ajánlott címek: Ralph bulija, 15 perc hírnév, A házibarát, Harmincasok és utána semmi?, Vince & Joy
Ha tetszett és olvasnál több hasonlót, like-old a facebook-on is a blogot! :) Köszi! :)